16. 6. 2026 - třída 2. PSB se zúčastnila přednášky "Péče o pacienta se stomií"» Aktuality, novinky
Aktuality, novinky
16. 6. 2026 - třída 2. PSB SZŠ a VOŠZ Příbram se zúčastnila přednášky "Péče o pacienta se stomií", kterou na naší škole vedla stomická sestra Bc. Jaroslava Novotná z Oblastní nemocnice Příbram. Studenti získali ucelený přehled o praktických i teoretických aspektech stomické péče. Součástí programu byl nácvik správné manipulace a ošetřování stomie, seznámení se stomickými pomůckami a jejich správným používáním, informace o prevenci a řešení kožních komplikací v okolí vývodu a také představení odborného poradenství poskytovaného pacientům a jejich rodinám.
Setkání významně obohatilo odborné znalosti studentů a podpořilo jejich profesní přípravu v oblasti ošetřovatelství. Děkujeme paní Bc. Novotné za její čas, odborný přístup a sdílení cenných zkušeností z klinické praxe OŠZ Příbram.




Setkání významně obohatilo odborné znalosti studentů a podpořilo jejich profesní přípravu v oblasti ošetřovatelství. Děkujeme paní Bc. Novotné za její čas, odborný přístup a sdílení cenných zkušeností z klinické praxe OŠZ Příbram.